O mnie

 

Renata Komajda - Wójcik

 

 

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, terapię par, terapię rodzin, superwizję.

Pracuję w podejściu  psychodynamicznym i systemowym.

Przeprowadzam badania neuropsychologiczne zakończone wydaniem opinii neuro-psychologicznej.

Zrozumieć Pacjenta, by pomóc mu zrozumieć samego siebie 

 

Obecnie prowadzę tylko prywatną praktykę psychoterapeutyczną, superwizje, szkolenia, wykłady. Do 2009 r. pracowałam jako starszy asystent w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, zajmując się pracą kliniczno-naukową nad związkiem uszkodzeń centralnego układu nerwowego i psychiki człowieka – myślenia i emocji.
Na  specyfikę mojej pracy psychoterapeutycznej składają się nie tylko odbyte szkolenia, ale  możliwość spotkań i rozmów z osobami, które dane było mi poznać na drodze swojego kształcenia i doświadczenia zawodowego, a które miały ogromny wpływ na moje myślenie o pacjentach i oferowanej im pomocy. Są to prof. Stefan Leder, prof. Małgorzata Kobayashi, prof. Irena Namysłowska, prof. Czesław Czabała, prof. Bogdan de Barbaro, Sonia Beloch z Psychodrama Institut für Europa (PIfE), Osoby, z którymi byłam w grupach superwizyjnych i wiele innych Osób, którym jestem ogromnie wdzięczna za dzielenie się swoją wiedzą.
Mój styl pracy psychoterapeutycznej, rozumienie pacjentów to także absolutnie efekt spotkań z moimi Superwizorami, którym zawdzięczam inspiracje, siłę i energię do dalszej pracy.